پنجشنبه ١٣٩٧/٤/٢٨    EN
 مدیر سیستم
  آغاز به کار پارک حلال در «بیرمنگام» انگلیس
اضافه شده توسط :  مدیر سیستم      در تاریخ : 1393/04/07
ارسال این مطلب برای ایمیل دوستان :

اولین پارک غذای حلال انگلیس پس از آنکه دو هفته پیش در شهر بیرمنگام به صورت رسمی افتتاح شد، در حال ارایه خدمات حلال است و به زودی «اولین پارک تجارت حلال» لقب خواهد گرفت .
به گزارش شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)، به نقل از ایکنا، در حال حاضر سه شرکت تولید محصولات حلال در این پارک به ارایه محصولات تهیه شده بر اساس موازین اسلامی می‌پردازند و در آینده تعداد این شرکت‌ها افزایش خواهد یافت .


یکی از این شرکت‌ها «جی‌کی‌وای فود» بیرمنگام است که در سال 2010 تأسیس شده و ملزومات 150 رستوران و حدود 80 فروشگاه را تأمین می‌کند . محمد جنید، مدیر این شرکت می‌گوید: در این پارک، ما فضای بسیار بزرگی را برای توسعه تجارت حلال در اختیار داریم .

وی گفت: ما علاوه بر ارایه محصولات خوراکی مطابق با موازین اسلامی به مسلمانان، توانسته‌ایم فرصت‌های شغلی زیادی را نیز فراهم کنیم .

جنید گفت: شرکت‌های حلال دیگری نیز در حال برنامه‌ریزی برای پیوستن به پارک حلال بیرمنگام هستند و ظرف شش هفته آینده به این مجموعه خواهند پیوست .

نوید سید، مشاور اتحادیه تجارت‌های آسیایی «یورکشر» انگلیس نیز گفت: این اولین باری است که مسلمانان انگلیس یک مکان اختصاصی به این شکل برای خود دارند . این قدم بزرگی برای رفاه مسلمانان در این کشور است .

وی افزود: راه‌اندازی این پارک حلال به عنوان جایی که همه محصولات عرضه شده در آن حلال است، تهیه مایحتاج را برای مسلمانان بسیار آسان‌تر می‌کند .